AdWords i pozycjonowanie

Dodane: 21-04-2015 09:33
AdWords i pozycjonowanie Pozycjonowanie to ostatnio bardzo ważna gałąź pod względem reklamowym. Krótko o AdWords oraz pozycjonowanie katowice. Zapraszam

Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na...analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka wyrzucenia strony z wyszukiwania. Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji strony w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że wiele firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. W założeniach jest to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze wiele czynników na przykład: obszar na który dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na efekty musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Mamy dużo metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.