O zabawkach

ana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich zabawek jest bardzo krótka, zatem nic

O zabawkach Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Zabawki na lata

Można z łatwością zauważyć, że znacząca większość obecnie dostępnych na rynku zabawek jest wykonana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich zabawek jest bardzo krótka, zatem nic dziwnego, że wielu rodziców szuka alternatywy dla wydawania w ten sposób dużych sum. Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie mogą być zabawki drewniane, które mogą nauczyć dziecko szanowania swoich przedmiotów. Taką zabawkę dodatkowo z pewnością o wiele trudniej zepsuć i wobec tego można je o wiele rzadziej wymieniać.


Jakie zabawki najbardziej zapadają nam w pamięć?

Wielu dzisiejszych rodziców zadaje sobie pytanie, co sprawiało im największą radość, gdy byli dziećmi. Chociaż odpowiedź zazwyczaj nie jest prosta, ponieważ różni ludzie mieli dostęp do różnego rodzaju zabawek, to jednak bardzo często odpowiedzią na to pytanie tradycyjny, popularny niegdyś bardzo drewniany koń na biegunach. Któż z nas nie bawił się w ten sposób? Co prawda, być może jego popularność wynikała z szczególnej atrakcyjności tej zabawki w minionych latach. Dzisiaj drewniane konie na biegunach nie stanowią już takiej atrakcji jak kiedyś, jednak pomimo to wielu rodziców decyduje się na zakup tej, sporych rozmiarów zabawki, trochę ze względów sentymentalnych.


Z czego składa się drewno?

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny