Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

trwały i czysty (apteczki osobiste mogą być wodoodporne). Podział apteczek Apteczki dzieli się na: domowe zakładowe użytku publicznego (np. w górach - punkty medyczne) osobiste samochodowe me

Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

Powinien być wyraźnie oznakowany

Apteczka - pojemnik służący do przechowywania materiałów i środków przeznaczonych do udzielania pierwszej pomocy. Powinien być wyraźnie oznakowany, trwały i czysty (apteczki osobiste mogą być wodoodporne).

Podział apteczek

Apteczki dzieli się na:

domowe
zakładowe
użytku publicznego (np. w górach - punkty medyczne)
osobiste
samochodowe
medyczne (profesjonalne).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Apteczka


Jakie wyposażenie medyczne jest najbardziej popularne?

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i sprzedażą różnego rodzaju wyposażenia dla gabinetów lekarskich czy kosmetycznych mają zazwyczaj bardzo szeroką ofertę. Największą popularnością wśród klientów cieszą się najtańsze produkty, które może nabyć nawet osoba indywidualna. Wydanie bardzo dużej sumy na sprzęt medyczny jest bowiem możliwe tylko, jeśli nabywcą jest szpital lub jakaś duża jednostka lekarska. Dlatego też w asortymencie dotyczącym sprzętu lekarskiego najwięcej znajdziemy ofert sprzedaży, które dotyczą ciśnieniomierzy czy inhalatorów. Są one najczęściej wybierane przez klientów indywidualnych, szczególnie w celu monitorowania bieżącego stanu zdrowia. Klienci korzystają z tego rodzaju asortymentu również gdy muszą na przykład podawać sobie poprzez inhalator substancje lecznicze.


Jakość wyrobów medycznych

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny