Pozwolenia i projekty, czyli budowa domu

y projekt. Na co patrzeć gdy wybieramy projekt?Nowe wymagania w budownictwieRynek mieszkań ciągle ulega zmianom, a deweloperzy i architekci starają się nad tymi zmianami nadążyć....Coraz to nowe normy dotyczące energooszczędności

Dodane: 28-10-2015 10:16
Pozwolenia i projekty, czyli budowa domu Zakup domu, albo zdecydowanie się na budowę to niemała inwestycja, z tego powodu trzeba ją dobrze przemyśleć, żeby później niczego nie żałować. W przypadku budowy: , albo kupujemy gotowy projekt. Na co patrzeć gdy wybieramy projekt?

Nowe wymagania w budownictwie

Rynek mieszkań ciągle ulega zmianom, a deweloperzy i architekci starają się nad tymi zmianami nadążyć....Coraz to nowe normy dotyczące energooszczędności domów i mieszkań wymuszają zmiany w projektach.

W przyszłości- i to wcale niedalekiej- wszystkie nowe budynki będą musiały być pasywne i nie ma od tego ucieczki. Koszty budowy się zwiększą, ceny projektów również, a co za tym idzie ceny samych nieruchomości. Jednak jest i dobra strona: mieszkanie w takim budynku będzie tańsze i zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą.


Architektura

Architektura (łac. architectura) ? każdy zbiór zasad planowania, projektowania, konstruowania oraz prawidłowego doboru materiałów dotyczący przede wszystkim budownictwa, a także w swej pierwotnej postaci gnomoniki oraz machin budowlanych jak i wojennych1.

Architektura jest także rozumiana jako budynek, budowla lub obiekt małej architektury usytuowany przez człowieka na powierzchni Ziemi pojedynczo lub w zabudowie w danym miejscu i w określonym czasie (epoce) widziany z konkretnego punktu obserwacyjnego. Architektura jest obrazem obiektów prawnie określonych jako obiekt budowlany.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura


Coraz więcej biur projektowych

Biura projektowe i architektoniczne rosną jak grzyby po deszczy, nic dziwnego, zapotrzebowanie rośnie. Mimo niżu demograficznego w Polsce, ciągle buduje się nowe mieszkania i domy. Powstają nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych na obrzeżach miast, nowe bloki ze wszystkimi wygodami (ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja itp.).

Ilość gotowych projektów jest wręcz zastraszająca, zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest ich tak dużo, że już powoli nie ma potrzeby tworzenia projektów indywidualnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, może z niewielkimi poprawkami.