Przycinanie wykładzin? Tylko Greencut!

nie tylko specjalne poradniki przeznaczone dla osób nie mających dotąd doświadczenia z przeprowadzaniem takich prac, ale także filmy instruktażowe pokazujące, jak krok po kroku wygląda kładzenie wykładzin. Co prawda, w przypadku

Przycinanie wykładzin? Tylko Greencut!

Gdzie można znaleźć informacje o kładzeniu linoleum?

Jak w każdej właściwie dziedzinie, także w kwestii układania wykładzin wiele informacji możemy zdobyć za pośrednictwem Internetu. Istnieją nie tylko specjalne poradniki przeznaczone dla osób nie mających dotąd doświadczenia z przeprowadzaniem takich prac, ale także filmy instruktażowe pokazujące, jak krok po kroku wygląda kładzenie wykładzin. Co prawda, w przypadku linoleum sprawa jest o wiele prostsza, ale jeśli planujemy kłaść wykładziny dywanowe lub inne materiały podłogowe o bardziej skomplikowanej teksturze powinniśmy zajrzeć do tego rodzaju poradników. Może się bowiem okazać, że bez fachowej pomocy w tym zakresie kładzenie wykładzin będzie o wiele trudniejszym i bardziej długotrwałym procesem.


Linoleum a inne wykładziny podłogowe

Linoleum jak każde inne tworzywo wykorzystywane jako materiał podłogowy ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Z pewnością do zalet tego materiału podłogowego należy to, że kładzenie linoleum jest banalnie proste i dysponując odpowiednimi narzędziami na przykład do przycinania tego rodzaju wykładziny, a także specjalnymi substancjami mocującymi linoleum do podłogi jesteśmy w stanie szybko przeprowadzić podłogę do o wiele lepszego stanu. Co więcej, linoleum jest również bardzo proste w utrzymaniu. Nadaje się więc do stosowania w niezwykle wielu miejscach. Chociaż często może okazać się, że wykładzina dywanowa lub inny rodzaj nawierzchni podłogowej jest o wiele bardziej estetyczny, to jednak linoleum jest często wybierane ze względu na funkcjonalność tego materiału podłogowego.


Kątownik prowadzący z opcją wymiany

Greencut w swoim wyposażeniu posiada jedno całkiem ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia docięcie materiału położonego na zakładkę - umożliwia on wymianę kątownika prowadzącego.

Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany tego elementu na taki który posiada 4mm lub 2mm krawędź oporową, przy pomocy której możemy dopasować się do już położonej warstwy wykładziny. Nie potrzeba żadnych pomiarów czy rysowania linii - wystarczy przyłożyć przycinak, oprzeć go o przyklejony materiał i poprowadzić jedno, gładkie cięcie. Wybór elementu uzależniamy tylko od grubości wykładziny.

Zdawać by się mogło że 2-4mm cienkiej blachy nic nie znaczą, jednak jakże ułatwiają życie w tym przypadku. Modułowość tego elementu oznacza również, że nawet w razie wygięcia nie będzi problemu z jego naprawą czy zamianą.