Produkcja cieplna pomieszczenia może ulec znacznej poprawie przy klimatyzacji. Ale czy warto pakować pieniądze w , oczywiście, że tak- krótko o tym dlaczego.
Masz lokal? Kup klimę
Podczas upałów ciężko wyobrazić sobie większą ulgę niż wejście do klimatyzowanego pomieszcza, chyba tylko lepsze jest spanie w takim pomieszczeniu w środku lata. Nic dziwnego, że spora część lokalów restauracyjnych, czy marketów ma zainstalowane urządzenia klimatyzujące. Bez nich kupowanie, czy spożywanie zamówionego jedzenia byłoby bardzo męczące i nieprzyjemne, a przecież nie o to chodzi.
Inwestycja w klimatyzacje dla właścicieli lokali usługowych jest jedną z ważniejszych, ponieważ stanowi duże udogodnienie dla pracowników oraz dla samych klientów. Koszty takiej instalacji zaczynają się od paru tysięcy i mogą sięgać nawet i kilkuset tysięcy, a wszystko zależy od powierzchni lokalu.
Potrzeba klimatyzacji
Jak większość z Was pewnie wie, w Polsce mamy coraz wyższe temperatury latem, a co za tym idzie w naszych domach i mieszkaniach temperatura osiąga nieznośnie wysoki poziom. Dlatego coraz więcej osób inwestuje w klimatyzatory.
Taka inwestycja może nie zwróci się bezpośrednio, ale zwiększymy swój komfort i dobre samopoczucie, a co za tym idzie nasza produktywność wzrośnie i nie będziemy się tak źle czuć w upały. Ponadto klimatyzacja wcale nie jest aż taka droga- wystarczy bowiem już 500zł, aby kupić mały i wydajny klimatyzator wolno stojący. W sam raz do ochłodzenia jednego średniej wielkości pokoju.
Przekrój cen i specyfikacji klimatyzatorów
Komfortowa temperatura w domu nie musi być droga- ceny klimatyzatorów typu split zaczynają się już od 1,5 tyś. zł. Cena oczywiście zależy od wielu parametrów, zaczynając od najważniejszych czyli mocy. Mamy klimatyzatory małe od 1,5kW oraz klimatyzatory większe, powyżej 3 kW. Do tego dochodzi jeszcze masa rozwiązań technologicznych: jonizatory powietrza, inwertery o zmiennej wydajności.
Cena za godzinę pracy urządzenia może wahać się od 35gr do nawet 0.70zł, więc jest nad czym się zastanowić. Można wydać mniej na same urządzenie, ale płacić więcej za jego eksploatację, albo zainwestować na początku i cieszyć się z niewiele większych rachunków za energię.